Logo Forda auto-watin - logo

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo kierowcy, pasażerów i ładunku jest najważniejsze. Dlatego nowy Ford Transit oferuje wszechstronne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo jazdy

Nowy Ford Transit może pochwalić się imponującymi technologiami wspomagającymi kierowcę oraz dbającymi o jego bezpieczeństwo bez względu na warunki. Dzięki nim każda podróż jest bezpieczniejsza niż kiedykolwiek wcześniej.

Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESP)

Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy wyczuwa odchylenia od wybranego toru jazdy i automatycznie koryguje pozycję Transita na drodze, pomagając Ci zachować pełną kontrolę nad samochodem.


 

Dodatkowo system hamowania awaryjnego (EBA) maksymalnie skraca drogę potrzebną do zatrzymania się w sytuacji nagłej.

Układ podziału siły hamowania (EBD)

System EBD powoduje niezależne rozłożenie siły hamowania na wszystkie cztery koła. Wpływa to na lepszą stabilność pojazdu i skrócenie drogi hamowania. Układ współdziała z systemem ABS.

System HLA

System uniemożliwia samoczynne cofanie się samochodu podczas ruszania pod górę, bez konieczności używania hamulca ręcznego.

Układ kontroli przyczepności kół napędzanych (BTCS)

Pomaga uniknąć poślizgu kół podczas ruszania, co jest szczególnie przydatne w sytuacji, gdy dwa z nich znajdują się na skraju trawnika albo na żwirowym poboczu.

Napęd na wszystkie koła (AWD)

Innowacyjny i inteligentny system AWD oferuje kierowcy więcej bezpieczeństwa podczas jazdy terenowej lub po śliskiej nawierzchni. Jeśli koła stracą przyczepność, układ przekieruje napęd na przednie koła, zapewniając lepszą przyczepność dokładnie wtedy, gdy tego potrzebujesz.


 

• Dodatkowa przyczepność w podczas jazdy w trudnych warunkach: na sypkiej nawierzchni, po błocie lub w śniegu.
• Lepsze zachowanie pojazdu na śliskich nawierzchniach i podczas jazdy terenowej, gdy system zwiększa napęd na przednie koła, aby poprawić kontrolę nad samochodem.
• „Inteligentny” system nie wymaga żadnej interwencji kierowcy.
• Szczególnie praktyczny dla służb ratowniczych lub przedsiębiorstw użyteczności publicznej, wymagających częstej jazdy po polach i drogach gruntowych.

Ogranicznik prędkości

Jest to włączana na życzenie klienta funkcja, która umożliwia ustawianie maksymalnej prędkości, z jaką może się poruszać furgonetka – do 110 km/h. Ma to wpływ nie tylko na zwiększenie bezpieczeństwa, ale również może pomóc zmniejszyć zużycie paliwa i emisję spalin.

Tempomat

Wystarczy przy pomocy przełączników umieszczonych na kierownicy ustawić na tempomacie pożądaną prędkość, by podróże na większe odległości stały się znacznie mniej męczące.

Bezpieczeństwo pasażerów

Konstrukcja Transita zapewnia pochłanianie i rozpraszanie energii zderzenia, maksymalnie chroniąc pasażerów. Dodatkowo wzmocniona podstawa przedniego fotela, trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, regulowane zagłówki oraz
znajdująca się w standardowym wyposażeniu poduszka powietrzna kierowcy oraz poduszka powietrzna pasażera i boczne poduszki zwiększają bezpieczeństwo wszystkich osób znajdujących się w nowym Fordzie Transit.

Zabezpieczenia pojazdu

Nowy Ford Transit jest zabezpieczany na wiele sposobów:
• bierny system ochrony przed kradzieżą (PATS), który unieruchamia silnik w momencie wyciągnięcia kluczyka ze stacyjki i pozwala na jego uruchomienie dopiero wtedy, gdy rozpozna w stacyjce specjalnie zakodowany klucz,
• obudowane zamki drzwi ze wzmocnionymi mocowaniami oraz system zabezpieczenia zapobiegają nieuprawnionemu dostępowi innych osób,
• centralny zamek, podwójnie blokowana i otwierana kluczykiem maska oraz klapka do wlotu paliwa skutecznie pokrzyżują plany każdemu złodziejowi,
• umieszczony w widocznym miejscu numer identyfikacyjny pojazdu (VIN),
• kierownica antywłamaniowa ze sprzęgłem poślizgowym. 
W wyposażeniu dodatkowym dostępne są również:
• zatrzaskujące się drzwi przestrzeni ładunkowej ze specjalną blokadą,
• konfiguracja odblokowywania zamków, pozwalająca kierowcy zadecydować, które drzwi mają zostać otwarte i w jakiej kolejności, przy pomocy przycisku na kluczyku.

 

Skontaktuj się z
naszym sprzedawcą

Artur Lehmann
Kierownik Sprzedaży
Samochodów
Dostawczych

tel.: 61 8117 362
kom: 515 264 089
artur.lehmann@auto-watin.pl

Marta Nowak
Specjalista ds.
Sprzedaży Samochodów
Dostawczych

tel.: 61 8177 369
kom: 504 082 911
marta.nowak@auto-watin.pl

Marek Szymaniak
Specjalista ds.
Sprzedaży Samochodów
Dostawczych

tel.: 61 8177 368
kom: 504 082 449
marek.szymaniak@auto-watin.pl

 

Przemysław Szulc
Specjalista ds.
Sprzedaży Samochodów
Dostawczych

tel.: 61 8117 361
kom: 519 547 405
przemyslaw.szulc@auto-watin.pl